RSS
czwartek, 31 sierpnia 2017

Jak_gluten_wpywa_na_nasze_zdrowieModa na dietę bezglutenową spowodowała wysyp produktów pozbawionych tego białka roślinnego. Z połowy półek sklepowych krzyczą do nas producenci oznajmiając, że ich produkt nie zawiera glutenu. Oprócz tego pojawia się coraz więcej cukierni czy kawiarni, które również oferują produkty bezglutenowe. Część ludzi podążając za modą od razu odrzuciła wszelkie produkty zbożowe (będące głównym źródłem glutenu), a osoby z nietolerancją skorzystały na tym zjawisku uzyskując łatwiejszy dostęp do bezpiecznych dla nich produktów. Czym jest owiany złą sławą gluten i jakie niesie ze sobą skutki jego spożywanie?

wtorek, 11 lipca 2017

nadmierna potliwosc stopNadmierna potliwość stóp to nie tylko problem estetyczny, ale i medyczny oraz psychologiczny. Wydzielanie potu to reakcja obronna naszego organizmu na przegrzanie, zachodzi wtedy naturalny proces termoregulacji. Problem pojawia się wówczas, gdy na zewnątrz organizmu zostaje wydzielana nadmierna ilość potu. Powoduje to dyskomfort i odbiera radość życia. Jak sobie z tym radzić?

piątek, 26 maja 2017

najlepsze sposoby na bol glowyBól głowy to nieprzyjemna dolegliwość, z którą zmaga się wiele osób. Może być powodowana przez wiele czynników, jednak najważniejszą kwestią jest zawsze szybkie poradzenie sobie z bólem. Z tego krótkiego poradnika dowiesz się, jakie są najczęstsze przyczyny pojawiania się bólu głowy i jakie są najskuteczniejsze metody radzenia sobie z nim.

czwartek, 09 maja 2013
Nadejście wiosny i pierwsze promienie słońca to dla wielu inspiracja, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Organizm po zimie potrzebuje większej dawki energii, którą można znaleźć w produktach popularnych szczególnie o tej porze roku. Co jeść, aby nie czuć się dłużej apatycznym i rozdrażnionym? Wiosna to czas, w którym urozmaicenie diety wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także samopoczucie. Oczyszczenie organizmu po zimie, a także uzupełnienie go o witaminy i minerały, jest możliwe tylko przy dobrze dobranym jadłospisie. Przygotowywane posiłki są smaczniejsze, wyglądają apetyczniej i pachną intensywniej. Ładna pogoda za oknem sprzyja spacerom, które pomagają gubić zbędne kilogramy po zimie.
Szukam dobrej diety dla siebie, a jestem ciężką kobietą w życiu i tym bardziej jeśli chodzi o dyscyplinę kulinarną. Na blogu sobie będę przedstawiała różne zdrowe wpisy związane z ogólnie zdrowym odżywianie oraz konkretnie na temat różnych typów diet.